Praktická psychologie pro manažery a personalisty

Počet stran: 216
Autor: Ladislav Koubek
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Motiv Press

EAN: 9788087981122
ISBN: 978-80-87981-12-2

Nejste si jisti, zda jsou psychotesty, které vaše firma používá, dostatečně vypovídající? Lámete si hlavu s tím, jak efektivně rozvíjet lidi ve firmě a jak se vyhnout zbytečným chybám? Nebo jste se dostali do delikátní situace, kdy je na pracovišti nutno řešit komplikovaný mezilidský problém?

Psychologie pro manažery a personalisty je praktickým průvodcem pro všechny, kdo chtějí využít nejmodernější psychologické metody ve firemní praxi. Autor předkládá svoje bohaté zkušenosti s náborem, hodnocením či rozvojem zaměstnanců. Popisuje nové trendy a předvídá budoucí směřování oboru. Zároveň upozorňuje na časté chyby, kterých se manažeři a personalisté při práci s lidmi mohou dopouštět.

Konkrétní metody popisuje tak, aby si je čtenář uměl promítnout přímo do své vlastní práce. Proto nechybí řada praktických příkladů a cvičení. Pokud o ně obohatíte svoji práci ve firmách, pak kniha naplnila svůj smysl.

O autorovi

Vzděláním psycholog a právník, který má bohaté zkušenosti s vedením manažerských programů. Ve společnosti Motiv P působil jako obchodní ředitel, ve společnosti RENOMIA jako personální ředitel. Je zakladatelem společnosti CANONADA. V současnosti se maximálně zaměřuje na pozici lektora, kouče a odborného konzultanta. Má bohaté české i mezinárodní zkušenosti s vedením tréninků a outdoorů pro manažery a obchodníky, s programy rozvoje a výběru pracovníků na manažerské pozice. V této oblasti působí od roku 2006 pro řadu firem. Předměty z oblasti managementu a lidských zdrojů vyučuje i na univerzitní půdě (Masarykova univerzita, Panevropská vysoká škola). Napsal knihu Praktická psychologie pro manažery a personalisty.